Chodzież, Stronie Śląskie, Siedlce - tam "rządziły" dziewczyny TRINERGY....

....a panowie robili co mogli, żeby nie być w cieniu :-)
W Stroniu Śląskim na mistrzostwach Polski w crosstriathlonie Kasia Czerwińska zdobyła srebrny medal w rywalizacji kobiet, ale Paweł Kalinowski i Tomek Kowalski też zajęli drugie miejsca – w swoich kategoriach. W Chodzieży w Volvo Triathlon Series Ola Sosnowska była najlepsza na dystansie 1/2 IM, a Magda Grabowska, Magda Juszczyk i Małgosia Solecka stały na podium w kategoriach na krótszych dystansach, ale Marcin Lipowski był drugi w „połówce”, a Piotr Szrajner najlepszy w kategorii na 1/8 IM. W Triathlonie Siedleckim Agnieszka Gajc stanęła na trzecim stopniu podium wśród kobiet, ale Grzegorz Wierzbicki i Bartek Danek okupowali podium w kategorii 40+. Emocji było co niemiara.

Do Stronia Śląskiego na mistrzostwa Polski w crosstriathlonie wybrała się skromna reprezentacja TRINERGY TEAM, ale wszyscy wracają z medalami. W trakcie zawodów do przepłynięcia było 1000 m., 28 km do przejechania na rowerze MTB i na koniec bieg na dystansie 8 km. Kasia Czerwińska wróciła z srebrnym medalem, który wywalczyła w rywalizacji kobiet, natomiast Paweł Kalinowski – szósty w klasyfikacji open - i Tomek Kowalski zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach.

11913000_10206130508559784_1542576277_n

Wyniki naszych zawodników ze Stronia Śląskiego:

imię i nazwisko pływanie T1 + rower T2 + bieg meta
Paweł Kalinowski 14:45 1:13:39 35:58 2:04:22
Tomasz Kowalski 14:08 1:18:16 38:28 2:10:52
Katarzyna Czerwińska 16:11 1:28:47 36:51 2:21:49

W przeciwieństwie do Stronia, w Chodzieży na starcie kolejnych zawodów Volvo Triathlon Series pojawiła się liczna ekipa TRINERGY, ale ilość też przeszła w jakość. Ola Sosnowska na dystansie 1/2 IM przewodziła stawce kobiet od startu i wraz z dystansem tylko powiększała przewagę nad rywalkami. Było oczywiste, że jeżeli nie stanie się nic pechowego, będzie najlepsza. Ale oprócz zwycięstwa Ola walczyła też o rekord życiowy i „złamanie” 5 godzin. Zrobiła to. Przy ogłuszającym dopingu całego TEAMU finiszowała 7 sekund przed pojawieniem się na zegarze cyfry „5”. Na tym samym dystansie drugi w klasyfikacji open był Marcin Lipowski, który wygrał przy okazji kategorię wiekową. Drugi w swojej był tym razem Tomek Wojciechowski, który zawody w Chodzieży traktował treningowo przed startem w ironman.

20150816_134601

11866299_1158444784170149_4711417073063750507_n

Na dystansie 1/8 IM drugi raz w triathlonie wystartowała Magda Grabowska i… drugi raz (po sprincie w ramach Challenge Poznań) wygrała kategorię wiekową. Druga z naszych Magd – Juszczyk – w swojej była trzecia. Niewiele brakowało, żeby na podium stanął też mąż Magdy – Michał Grabowski. Zajął czwarte miejsce. Pewnie byłby w pierwszej trójce w kategorii, gdyby na start 1/4 IM nie spóźnił się Piotr Szrajner, który ostatecznie wystartował na 1/8 i wygrał kategorię, w której startował też Michał.

11705341_1158496550831639_521606356169435203_n

Na „ćwiartce” Małgosia Solecka potwierdziła, że przyzwyczaiła się do podium. W trzecim starcie w tym sezonie, trzeci raz była w pierwszej trójce w kategorii. Tym razem zajęła drugie miejsce. Agata Prosińska wprawdzie w klasyfikacji była dalej niż koleżanki, ale start w Chodzieży zapamięta na długo. Cały etap kolarski przejechała z zaciśniętym hamulcem i jak sama stwierdziła, ukończenie zawodów w tych okolicznościach traktuje jako osobiste zwycięstwo. Lepiej poszło mężowi Agaty - Tomkowi (zamieszanemu, jak wieść gminna niesie, w przedstartowe ustawienia hamulców Agaty;-)), który w Chodzieży wystąpił treningowo przed wrześniowym startem na 1/2 IM, co nie przeszkodziło mu w znaczącej  poprawie rekordu życiowego. Swoją „życiówkę” poprawił też Krzysztof Kajda. I to o ponad 10 minut.

Andrzej Kozłowski 37:28 01:28 2:40:46 01:20 1:46:49 5:07:51

Nie zabrakło też naszych zawodników w Siedlcach, na VI Triathlonie Siedleckim. Zawody rozegrano w formule cross, do przepłynięcia było 400 m., 10 km do przejechania na rowerze MTB i 3 km do przebiegnięcia.  Walkę o podium stoczył Kuba Bielecki. Niestety musiał zadowolić się 4. miejscem w klasyfikacji generalnej. Wśród pań jedno miejsce wyżej była Agnieszka Gajc – stanęła na trzecim stopniu podium. W Siedlcach Grzegorz Wierzbicki i Bartek Danek udowodnili, że nasi czterdziestolatkowie, gdziekolwiek się pojawią, tam dyktują warunki rywalizacji :-) Grzegorz wygrał kategorię 40+, a Bartek musiał zadowolić się drugim miejscem.