Jak Amerykanin nie został Mistrzem Polski, dublet w Krakowie i ściganie w „hawajskich” warunkach w Malborku i Podersdorfie

Miniony weekend był jednym z ostatnich, podczas którego można było pościgać się w tym sezonie w triathlonowych zawodach. Powoli będziemy przygotowywać się do mistrzostw świata IRONMAN na Hawajach, ale to dopiero za miesiąc. Póki co, w Przechlewie rozdane zostały medale mistrzostw Polski na dystansie olimpijskim, na olimpijce zawodnicy TRINERGY TEAM startowali też w Krakowie i Podersdorfie, a w Malborku „wykuli się” nasi kolejni „ludzie z żelaza”. Sukcesy i bardzo dobre wyniki były wszędzie, gdzie pojawili się nasi zawodnicy.

10620648_770827546361455_7321445812112575678_n

11949397_492774204234739_8397339824805816109_nPrzechlewo gościło w tym roku zawodników, którzy walczyli o mistrzostwo Polski na dystansie olimpijskim. Zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Magda Mielnik zdobyła brązowy medal w rywalizacji zawodniczek w kategorii PRO. Srebro przegrała o 6 sekund. Zresztą walka o medale była tak zacięta, że różnica między drugim i czwartym miejscem, to było tylko 12 sekund. Bardzo ciekawa rywalizacja była też wśród amatorów. Czwarte miejsce zajął Adrian Zarzecki, co dało mu brąz w kategorii. Srebro w swojej wywalczył Marcin Sowiński. Wśród czterdziestolatków bezkonkurencyjny był Glen Osmond, ale na podium nie stanął. Regulamin mistrzostw polski nie przewidywał nagradzania obcokrajowców, a Glen jest obywatelem USA :-)

Paweł Tobis 39:15 4:29 2:54:05 2:12 2:10:07 5:50:06

W Malborku druga edycja Castle Triathlon rozgrywana była w niskiej temperaturze i przy porywistym wietrze. Olga Kowalska, która start w Malborku na dystansie 1/2 IM potraktowała, jako etap przygotowań do mistrzostw świata IRONMAN, stwierdziła, że sprawdzian wyszedł bardzo wiarygodnie, bo porywisty wiatr dobrze symulował hawajskie warunki. Tylko temperatura była nieco inna niż ta spodziewana w Kona. Olga, mimo że dystans pokonała w tempie Ironmana i z lekką kontuzją, była najlepsza wśród kobiet. Czwarty w klasyfikacji open był Marcin Konieczny, wygrywając jednocześnie kategorię czterdziestolatków. Na dystansie Ironman Marcin Lipowski był trzeci, poprawiając wynik z ubiegłego roku o 20 minut. Trzech panów  – Tomasz Jurkowski, Tomasz Wojciechowski i Radek Serwiński – dołączyli do grona naszych „ludzi z żelaza”, a jednocześnie, w debiutanckim stracie na dystansie, stanęli na podium w kategoriach. Tomek Wojciechowski nawet na najwyższym stopniu.

Wojciech Sońta 39:02 6:16 2:53:46 4:27 2:01:47 5:45:17

W Krakowie podczas Iron Dragon Triathlon rywalizacja na dystansie olimpijskim toczyła się pod dyktando zawodników trenera Tomka Kowalskiego. Całe zawody i rywalizację mężczyzn wygrał Jacek Tyczyński, a wśród pań najlepsza była Katarzyna Czerwińska. Na uwagę zasługuje również wynik Marcina Jeziorskiego, który mimo że w klasyfikacji nie był w czołówce, to poprawił swój rekord życiowy ustanowiony rok temu na tych samych zawodach, o 17 minut.

55ec5fa04d269_o,size,933x0,q,70,h,78d05d

Wyniki naszych zawodników z Krakowa:

Jacek Tyczyński 18:58 2:56 1:01:40 2:37 37:59 2:04:12
Kasia Czerwińska 23:09 4:31 1:04:57 3:01 42:09 2:17:48
Przemysław Ciupiński 27:22 5:20 1:09:43 4:02 43:48 2:30:17
Marcin Jeziorski 26:56 4:46 1:07:38 2:23 49:04 2:31:48

Szczęśliwym i dobrym miejscem do bicia "życiówek" okazał się też Podersdorf koło Wiednia. W Podersdorf Trathlon Austria wystartowali Agata i Tomasz Prosińscy oraz Krzysztof Kajda. Wszyscy wrócili z nowymi rekordami życiowymi. Agata i Krzysiek startowali na dystansie olimpijskim. Zawody, podobnie jak te w Malborku, rozgrywane były przy bardzo silnym wietrze, który sprawił, że na etapie pływackim trzeba było zmagać się z wysokimi falami, a na rowerze w prawdzie wiał w plecy, ale tylko na kilku pierwszych kilometrach. Później był już zdecydowanie "czołowy”. Mimo tych ciężkich warunków zarówno Krzysiek, jak i Agata poprawili swoje najlepsze wyniki na tym dystansie. I to jak poprawili! Agata o 18, a Krzysiek o 17 minut.
Dzień wcześniej na dystansie 1/2 IM wystartował Tomasz Prosiński. W sobotę warunki atmosferyczne były wprawdzie bardzo dobre, ale na zawodników czekały inne „przygody”. Część zawodników, w tym Tomka, z powodu wypadku na trasie, policja skierowała na objazd. Przejechali dodatkowe 5 km i byli przekonani, że organizatorzy źle wymierzyli trasę. Jednak czasy "pechowców" zostały zweryfikowane na mecie. Dodatkowe 5 km mogło mieć tylko przełożenie na tempo biegu. Ostatecznie Tomek zakończył sezon nowym rekordem życiowym - 4:45:06. Zresztą bez weryfikacji i tak wracałby z Austrii z nową " życiówką", tyle że gorszą o 9 min. :-)