Kona 2018 in the books :)

Mistrzostwa Świata Ironman już za nami! Emocji na pewno nie brakowało, a na linii startu pojawłai się największa w historii reprezentacja naszego kraju - za wszystkich trzymaliśm kciuki!!! #goteampolandW minionym roku pomogliśmy dziewięciu Zawodnikom w zdobyciu kwalifikacji na Hawaje…. chronologicznie wyglądało to tak 😃

Jacek Podoba w listopadzie 2017 podczas Ironman Florida z czasem 9h49’ zajął 5 miejsce w kategorii M45 i tym samym klepnął bilet na Big Island. Wybierając się do Panama City nie myśleliśmy o zdobyciu slota, celem był możliwie dobry wyścig oraz, jeśli warunki pozwolą, złamanie 10 godzin. Kwalifikacja okazała się przysłowiową „truskawką na torcie” oraz pozwoliła zaplanować sezon 2018 w ciągu minuty - Ironman Klagenfurt, Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 w RPA, na deser Hawaje… to się nazywa kumulacja najlepszych triathlonowych doświadzeń! Start na Big Island to kolejny „ostatni ironman” w przygodzie Jacka z triathlonem... warto zaznaczyć, że zapisał się już na Challenge Roth 2019 😂😂😂 Wynik na Big Island - 10h20'.

W grudniu Dariusz Drapella wywalczył slota podczas Ironman Argentina. Z Darkiem pracowaliśmy zaledwie kilkanaście tygodni, robienie trzeciego IM w sezonie w kategorii M60 żadnemu trenerowi nie wydawało się dobrym pomysłem… Zaczęliśmy od krótkiego odpoczynku, kompleksowych badań, kilku testów terenowych - werdykt brzmiał "mocny i gotowy do ciężkiej pracy". W Argentynie Darek zaliczył bardzo dobry start, miał dużego pecha na trasie kolarskiej (szytka!) oraz duże szczęście podczas alokacji slotów - M60 zazwyczaj jest jeden slot, Darek zameldował się na mecie jako drugi, ale wystarczyło 😉 W sezonie 2018 nie pracujemy już razem, ale niezmiennie trzymamy kciuki, to jest zawodnik z potencjałem!!!

Wiosna 2018 to Ironman Lanzarote i niezawodny Marek Musiał. Na Hawajach wystartuje po raz kolejny, już w nowej kategorii wiekowej M70. Człowiek niespodzianka i niezależnie od przebiegu przygotowań potrafi zaskoczyć. Na swoje wyniki pracuje nie tyle kilka miesięcy przed zawodami, Marek ma za sobą lata aktywności fizycznej i kilka długich sezonów uczciwego treningu sportowego. Zanim zabrał się za triathlon uprawiał turystykę kwalifikowaną, biegał ultra, ścigał się na MTB… jeszcze wszystko przed nim!!! 😎 Wynik na Big Island - 13h27' i TOP 10 w kategorii wiekowej!!!

Kolejny przystanek to Ironman Frankfurt i sloty dla Artura Zawadzkiego oraz Mariusza Pirka. Obydwaj wykręcili okolice 9h30’ na przydługiej trasie i w tropikalnych warunkach, to świetna zaprawa przed Hawajami! Mariusz wraca na Big Island, dla Artura to zasłużony debiut. Zarówno we Franku, jak i w Gdyni wpadli na metę niemalże jeden za drugim, tymczasem na Hawajach Mariusz wykręcił 9h35, a Artur 9h47'.

Wreszcie dotarliśmy do Ironman Tallin, cóż to były za zawody 🙀 Ola Sosnowska wygrała kategorię wiekową, tuż za podium uplasował się Marcin Lipowski. Planem marzeń było zdobycie podwójnej kwalifikacji i wspólne „aktywne wakacje” na Hawajach, wyszło fantastycznie 😗 Start w Estonii ułatwił również Bartkowi Dankowi i Tomkowi Sosze planowanie dalszej części sezonu. Bartek z czasem 9h40' był czwarty w M45, Tomek z czasem 9h52' zajął piąte miejsce w M50. Bartek i Tomek są z nami od lat i systematycznie, krok po kroku i rok do roku pną się do góry. Wielkie brawa za cierpliwość, determinację i całościowe podejście! Cała czwórka debiutowała na Big Island, yeah!!! ❤️ Ola trzasnęła 10h41', Marcin 9h37', Bartek 10h48', a Tomek Socha 11h07'.

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
 
44035719_1744058395705027_1199752419253157888_n

Nasi partnerzy