Medale Mistrzostw Polski, udane debiuty, rekordy życiowe – weekend w Suszu, Gołdapi, Szczecinie i Frankfurcie. Od sprintu do dystansu Ironman

W Suszu rozegrano Mistrzostwa Polski w sprincie. W wyścigu elity najszybszy wśród juniorów był Miłosz Sowiński, który zajął jednocześnie 4. miejsce w klasyfikacji  open.  Jacek Tyczyński zdobył brązowy medal w kategorii junior i był 10 open!!! W Suszu, poza naszymi medalistami Mistrzostw Polski, na podium w sprincie stanął Marcin Sowiński, który wygrał swoją kategorię wiekową (M 45-49). Wynik 1:13:43 dał mu 33 miejsce w klasyfikacji open. Tuż za nim na mecie pojawił się Jakub Kurowski, który z 18 czasem biegu awansował na 34 miejsce open i zawody ukończył wynikiem 1:13:49. Z dystansem sprinterskim zmierzył się w Suszu również Michał Iwanow. Na starcie dystansu długiego stanął Jarosław Dabulis oraz Paweł Kalinowski. Paweł w debiucie na dystansie 1/2 IM uzyskał czas 5:09:55, natomiast Jarek zameldował się na mecie po 6:37:17, co jest jego nowym rekordem życiowym.

Jarosław Dabulis – 06:37:17 – rekord życiowy

Równie dobrze wystartowali nasi zawodnicy w Gołdapi, gdzie w ramach kolejnej edycji Garmin Iron Triathlon odbyły się Mistrzostwa Polski Amatorów na dystansie ¼ IM. Olga Kowalska zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Amatorów w kategorii wiekowej 25-29 lat, Kamil Magott, jak na aktualnego Wicemistrza Europy przystało, w kategorii 18-24 lata, a Iza Kuczyńska była druga w kategorii 40-44 lata!

Kamil Magott – 2:13:04 – 1. miejsce w kategorii wiekowej
Olga Kowalska – 2:13:59 – 1. miejsce MPA kobiet , 1. miejsce w kategorii wiekowej
Michał Wysokiński – 2:24:14
Bartek Łuczak – 2:38:08 – rekord życiowy
Iza Kuczyńska – 2:52:46 – 2. miejsce w kategorii wiekowej

W Szczecinie na dystansie 1/2 IM wystartował Kuba Bielecki. Wystartował i po ciężkiej walce z rywalami, warunkami atmosferycznymi i trudną trasą zajął drugie miejsce!!! Przegrał tylko z Filipem Przymusińskim! Drugie miejsce zapewnił wynik 4:34:09. Po zawodach Kuba relacjonował, że szczególnie trudna była trasa rowerowa. Kręta, mocno pofałdowana, a na dodatek nienajlepiej zabezpieczona. Zdarzało się, że na trasie pojawiały się niespodziewanie, często tuż przed zawodnikami, samochody, a nawet tramwaje. Z trudami tego odcinka nie poradziło sobie kilku faworytów, którzy po kraksach musieli się wycofać z rywalizacji. Łatwiej nie było na trasie biegowej, na której w upale zawodnicy musieli się zmierzyć ze stromym podbiegiem, na którym wielu musiało przejść do marszu. Kuba na drugie miejsce w stawce wyszedł na drugiej rundzie biegu i do mety kontrolował sytuację.

DSC_4852

Niedziela okazała się udanym dniem również dla naszych zawodników we Frankfurcie, którzy wystartowali w cyklu IRONMAN. Na tym dystansie udanie zadebiutowali Adrian Zarzecki, który na mecie zameldował się w czasie 11:33:12 oraz Tomek Izydorczyk, któremu pełen dystans zajął 12:34:01. W zawodach wziął udział również Piotr Szrajner , który na metę dotarł w 11:29:02.