Medalowe Dziewczyny w finale Garmin Iron Triathlon i „srebrny” Michał w Gdańsku

Zawodami w Górznie zakończył się w sobotę Garmin Iron Triathlon 2014. Z szansami na podium w klasyfikacji całego cyklu jechały do Górzna Olga Kowalska i Iza Kuczyńska. Zapowiadały walkę do ostatniego metra biegu i słowa dotrzymały. Olga zajęła z czasem 2:21:09 drugie miejsce w klasyfikacji kobiet, Iza też była druga – w swojej kategorii wiekowej. Dystans 1/4 IM pokonała w 3:00:33. Te wyniki spowodowały, że Olga i trenująca od kilku miesięcy pod jej opieką Iza, nie zmarnowały swoich szans i stanęły na podium w klasyfikacji końcowej GIT. Olga była ostatecznie trzecia w klasyfikacji kobiet, a Iza druga w swojej kategorii wiekowej. Iza powtórzyła wynik sprzed roku, ale zrobiła to na dużo wyższym poziomie sportowym. Wystarczy tylko wspomnieć, że w tym roku jej czas z zawodów w Radkowie był o blisko 20 minut lepszy niż w 2013 r. Jak widać treningi pod okiem Olgi Kowalskiej przynoszą dobre rezultaty.
W Górznie wystartował także Eryk Rokita. Ukończył zawody z czasem 2:36:24.

GIT-Gorzno-0726

GIT-Gorzno-0710

gołdap

Również w sobotę odbyła się kolejna edycja Triathlon Gdańsk. Tym razem na dystansie 1/4 IM. W mieście Neptuna doskonale spisał się Michał Podsiadłowski – był drugi w klasyfikacji open i zdecydowanie wygrał swoją kategorię wiekową. Tradycyjnie świetnie pojechał na etapie rowerowym, na którym „wykręcił” najlepszy czas, a na pokonanie całego dystansu potrzebował 2h08’05’’.
W Gdańsku ścigał się też Michał Dzioba, który na mecie pojawił się po 2h39’05’’.

podsiadłowski

ITT

W Sławie rozegrano Klubowe Mistrzostwa Polski Sztafet. Nie mogło tam zabraknąć przedstawiciela TRINERGY TEAM. Trenujący pod opieką Tomka Kowalskiego Jacek Tyczyński wystartował w składzie sztafety mieszanej Centrum Sportowego Głogowski Triathlon, z którą zajął 6. miejsce Mistrzostw Polski.