Plan treningowy - pływanie

Plan pływacki dla triathlonistów został przygotowany z myślą o średnio-zaawansowanych i zaawansowanych Zawodnikach, szykujących się do zawodów na średnim i długim dystansie. Program trwa 16 tygodni i został stworzony dla ambitnych osób, który chciałyby solidnie popracować nad swoim pływaniem w okresie przygotowawczym. Średni kilometraż wynosi 12200 metrów tygodniowo, podzielonych na 3 do 4 jednostek treningowych. W przypadku klasycznego polskiego układu sezonu praca z planem może obejmować okres od listopada do lutego czy od stycznia do kwietnia. Bazujemy na klasycznym modelu periodyzacji, a program obejmuje 4 fazy. Pierwsza z nich to wdrożenie ze sporą dawką pływackiego ogólnorozwoju, następnie pracujemy nad jak najlepszym wzorcem technicznym, by na tej podstawie zintensyfikować, a potem wydłużyć zadania treningowe. Po ukończeniu planu z powodzeniem można go powtórzyć lub zastosować w skróconej wersji w okresie bezpośredniego przygotowania startowego, pomijając pierwsze 4 tygodnie. Jako bonus dodajemy sprawdzone schematy tygodnia przedstartowego :) Autorem planu oraz wszystkich materiałów dodatkowych jest Tomek Kowalski.

Plan opublikowaliśmy w języku angielskim na platformie TrainingPeaks. Poza programem treningowym otrzymasz w pakiecie porządne merytoryczne opakowanie - od opisu stref intensywności, po wskazówki dotyczące techniki. Autorem planu oraz wszystkich dodatkowych materiałów jest Trener Tomek Kowalski. Plan treningowy możesz kupić tutaj, w cenie 49 USD <- klik!

🔥 Przedstawiamy jasną i konkretną drogę do celu!
🔥 Podrzucamy wskazówki dotyczące modyfikacji planu, tak abyś mógł dopasować treningi do prywatnego kalendarza i Twojego stylu życia!
🔥 Trenujesz na własnych warunkach: jesteś niezależny od grafiku zajęć grupowych, ograniczasz wpływ pandemicznego zamieszania, a nawet możesz zachowywać zasady dystansu społecznego :)
🔥 Skupiasz sie na tym co najważniejsze w triathlonie - to nie przypadek, że około 90% naszych podopiecznych  zdobywających kwalifikacje na imprezy mistrzowskie pływa samodzielnie, bez uczestnictwa w żadnych zajęciach zorganizowanych!!!
🔥 Do korzystania z planu wystarczy podstawowa, bezpłatna wersja TrainingPeaks.
🔥 TrainingPeaks zsynchronizujesz z popularnymi zegarkami i platformami producentów takimi jak Garmin, Polar, Wahoo czy Suunto.
🔥 Pełen dostęp do planu będziesz miał zarówno w desktopowej wersji TrainingPeaks, jak i za pośrednictwem aplikacji TP działających pod Androidem oraz iOS.
🔥 System TrainingPeaks jest łatwy w obsłudze i pozwala na realizowanie programu treningowego bez zagłębiania się w skomplikowane aspekty techniczne. Możesz ściągnąć plan i powiesić wydruk na lodówce, możesz dostawać powiadomienia w przeglądarce, aplikacji lub mailowo, możesz zawsze podejrzeć go na komputerze - wszystko dostępne 24/7 😃 
🔥 Sam decydujesz, kiedy rozpoczniesz realizację planu - data zakupu nie ma związku z datą rozpoczęcia realizacji programu. Bez problemu dostosujesz harmonogram przygotowań do swoich celów i kalendarza startów!
🔥 TrainingPeaks to nie tylko dzienniczek treningowy, ale też dostęp do szerokiej gamy narzędzi analitycznych, a intuicyjny system „kolorowych treningów” daje dodatkowy zastrzyk motywacji!!!
🔥 Bezpłatnie otrzymasz wszystkie aktualizacje planu w przyszłości oraz wszelkie dodatkowe materialy, które będziemy wypuszczać w ramach uzupełnienia planów.

Zrzut ekranu 2020-09-4 o 09
W trakcie realizacji planu będziesz pływał przede wszystkim kraulem. Pozostałe style będą stanowić niewielki procent i ograniczą się do elementów rozgrzewki, schłodzenia lub aktywnej regeneracji. Nie obędzie się bez ósemki, łapek, płetw oraz gumy na kostki. Oczywiście podpowiemy na co zwrócić uwagę w doborze sprzętu :)

Dobry plan treningowy nie zastąpi dobrego trenera, ale z powodzeniem może trenera średniego. A my dołożyliśmy wszelkich starań, żeby plany treningowe Trinergy były bardzo dobre!!! Wykorzystaliśmy nasze wieloletnie doświadczenie, metody sprawdzone w ogniu walki oraz najnowsze badania naukowe, żeby stworzyć jak najbardziej skuteczny i bezpieczny program treningowy. To jak, gotowy na wejście poziom wyżej? :) 

117235426_10220399081921357_2893086544464423912_o

Nasi partnerzy