Plany treningowe Ironman 70.3

Praca trenera nie jest skalowalna, a grupa Zawodników nie może przecież rosnąć w nieskończoność. W przypadku Trinergy każde z nas współpracuje z około 20 osobami i nie wyobrażamy sobie profesjonalnego wsparcia większej liczby podopiecznych. W ostatnich latach otrzymywaliśmy na tyle dużo zapytań dotyczących opieki trenerskiej, że zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość kontaktu na stronie i Facebooku... a przecież fajnie było by się podzielić naszym know-how z szerszą publicznością! Dlatego decydowaliśmy się na wypuszczenie na platformie TrainingPeaks planów treningowych dla Age-Grouperów szykujących się do dystansu Ironman 70.3 na dwóch poziomach zaawansowania. Dobry plan treningowy nie zastąpi dobrego trenera, ale z powodzeniem może zastąpić trenera średniego. A my dołożyliśmy wszelkich starań, żeby plany treningowe Trinergy były bardzo dobre!!! Wykorzystaliśmy nasze wieloletnie doświadczenie, metody sprawdzone w ogniu walki oraz najnowsze badania naukowe, żeby stworzyć jak najbardziej skuteczny i bezpieczny program treningowy.

Plany opublikowaliśmy w języku angielskim i poza programem treningowym otrzymasz w pakiecie porządne merytoryczne opakowanie - od wyznaczania stref intensywności, przez podstawowe zasady żywienia podczas treningów i zawodów, po wskazówki dotyczące techniki. Proponowane treningi bazują przede wszystkim na subiektywnym odczuwaniu wysiłku, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie żeby wykorzystać pomiar mocy czy tempo biegu - oczywiście podpowiadamy jak w takiej sytuacji podejść do tematu 😃 Programy treningowe przygotowaliśmy w języku angielskim i są dostępne odpłatnie w cenie 199 USD tutaj <- klik!

Na przestrzeni 18 tygodni poprowadzimy Cię krok po kroku w kierunku jak najlepszego występu na popularnej połówce. Nasze plany treningowe opierają się na zasadach odwróconej periodyzacji, stopniowej progresji obciążeń, a proces treningowy przez który przechodzisz wymusza przygotowanie w „dodatkowych” triathlonowych konkurencjach takich jak odżywianie, generowanie mocy w pozycji czasowej czy dostosowanie intensywności wysiłku do warunków.

🔥 Przedstawiamy jasną i konkretną drogę do celu!
🔥 Podrzucamy wskazówki dotyczące modyfikacji planu, tak abyś mógł dopasować treningi do prywatnego kalendarza i Twojego stylu życia! 
🔥 Podpowiadamy co dalej po zrealizowaniu planu - jak wykorzystać doświadczenie i jak zmodyfikować plan w kolejnym makrocyklu.
🔥 Istnieje możliwość wykupienia dodatkowej, indywidualnej konsultacji z Trenerem Kowalskim 😃
🔥 Do korzystania z planu wystarczy podstawowa, bezpłatna wersja TrainingPeaks.
🔥 TrainingPeaks zsynchronizujesz z popularnymi zegarkami i platformami producentów takimi jak Garmin, Wahoo czy Suunto.
🔥 Pełen dostęp do planu będziesz miał zarówno w desktopowej wersji TrainingPeaks, jak i za pośrednictwem aplikacji TP działających pod Androidem oraz iOS.
🔥 System TrainingPeaks jest łatwy w obsłudze i pozwala na realizowanie programu treningowego bez zagłębiania się w skomplikowane aspekty techniczne. Możesz ściągnąć plan i powiesić wydruk na lodówce, możesz dostawać powiadomienia w przeglądarce, aplikacji lub mailowo, możesz zawsze podejrzeć go na komputerze - wszystko dostępne 24/7 😃
🔥 Sam decydujesz, kiedy rozpoczniesz realizację planu - data zakupu nie ma związku z datą rozpoczęcia realizacji programu. Bez problemu dostosujesz harmonogram przygotowań do swoich celów i kalendarza startów!
🔥 TrainingPeaks to nie tylko dzienniczek treningowy, ale też dostęp do szerokiej gamy narzędzi analitycznych, a intuicyjny system „kolorowych treningów” daje dodatkowy zastrzyk motywacji!!!
🔥 Bezpłatnie otrzymasz wszystkie aktualizacje planu w przyszłości oraz wszelkie dodatkowe materialy, które będziemy wypuszczać w ramach uzupełnienia planów.

Program dla średnio-zaawansowanych to średnio 9h48’ treningu tygodniowo rozłożonego pomiędzy dwie sesje pływackie, trzy sesje kolarskie oraz trzy lub cztery sesje biegowe. Większość tygodni to pomiędzy 9h a 11h treningu Jeden dzień w tygodniu jest całkowicie wolny od treningu. Najdłuższe sesje treningowe przypadają na weekend: najdłuższy trening kolarski zajmuje 3h, najdłuższy trening biegowy zajmuje 1h45’, a najdłuższa zakładka zajmuje 4h. W planie uwzględniliśmy jeden start kontrolny na dystansie olimpijskim lub 1/4 IM oraz podrzucamy wskazówki, jak zmodyfikować program pod kątem dodatkowych startów. Przed rozpoczęciem programu powinnaś/powinienneś być juz rozruszany i przynajmniej 3-4 tygodnie potrenować w zakresie 6-8 godzin tygodniowo. Wykonanie treningu pływackiego trwającego 45’, sesji kolarskiej trwającej 90’ i biegu trwającego 60’ nie powinno Ci sprawiać trudności. W skali makro powinnaś/powinienneś mieć za sobą przynajmniej kilka miesięcy treningu oraz pierwsze starty w triathlonie (na przykład na krótszych dystansach) oraz apetyt na solidną pracę przez kilkanaście tygodni!!! Program jest wymagający, zakłada regularne wychodzenie ze strefy komfortu i wykonywanie części treningów przy zauważalnym poziomie zmęczenia. Autorem planu oraz wszystkich dodatkowych materiałów jest Trener Tomek Kowalski. Jeśli jesteś zainteresowany, program dla średnio-zaawansowanych znajdziesz tutaj:
 

Program dla zaawansowanych to średnio 11h07' treningu tygodniowo rozłożonego pomiędzy dwie lub trzy sesje pływackie, trzy sesje kolarskie oraz cztery sesje biegowe. Większość tygodni to pomiędzy 10h30' a 12h30’ treningu. Jeden dzień w tygodniu jest całkowicie wolny od treningu. Najdłuższe sesje treningowe przypadają na weekend: najdłuższy trening kolarski zajmuje 4h, najdłuższy trening biegowy zajmuje 1h45’, a najdłuższa zakładka zajmuje 4h. W planie uwzględniliśmy jeden start kontrolny na dystansie olimpijskim lub 1/4 IM oraz podrzucamy wskazówki, jak zmodyfikować program pod kątem dodatkowych startów. Przed rozpoczęciem programu powinnaś/powinienneś być juz rozruszany i przynajmniej 3-4 tygodnie potrenować w zakresie 8-10 godzin tygodniowo. Wykonanie treningu pływackiego trwającego 60’, sesji kolarskiej trwającej 2h i biegu trwającego 75’ nie powinno Ci sprawiać trudności. W skali makro powinnaś/powinieneś mieć za sobą przynajmniej dwa lata treningu oraz przynajmniej 2-3 starty w triathlonie na dystansie 1/2 IM. Jeśli Twoim celem jest kwalifikacja na Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 czy ukończenie licencjonowanych zawodów w czołowej dziesiątce w kategorii wiekowej to jest to plan dla Ciebie 😃 Program jest wymagający, zakłada regularne wychodzenie ze strefy komfortu i wykonywanie części treningów przy zauważalnym poziomie zmęczenia. Autorem planu oraz wszystkich dodatkowych materiałów jest Trener Tomek Kowalski. Jeśli jesteś zainteresowany, program dla zaawansowanych znajdziesz tutaj:
 

Nasi partnerzy