Ruszyliśmy z własnym podcastem!

Z przyjemnością oddajemy w Wasze ręce Trinergy Podcast! Audycję prowadzi stały duet prowadzących: Tomek Kowalski i Maciek Żywek. Planujemy skupić się na szeroko rozumianych kwestiach treningowych, ale wszystko wyjdzie w praniu...

Link do naszej audycji w Apple Podcasts znajdziesz TUTAJ.
Link do naszej audycji w Spotify znajdziesz TUTAJ.
Poniżej - trzy pierwsze odcinki podane na szybko :)

W pierwszym odcinku podcastu rozmawialiśmy o FTP - czy udało nam się wycisnąć coś ciekawego z tak wyświechtanego tematu? Przekonaj się sam! Dowiesz się jak prawidłowo wyznaczyć FTP, jakie są mocne i słabe strony treningu opartego wyłącznie o FTP oraz jak uwzględnić w przygotowaniach swoją indywidualną charakterystykę oraz specyfikę zawodów docelowych.

Listen to "01. FTP i trening kolarski w oparciu o moc" on Spreaker.

W drugim odcinku podcastu rozmawiamy o uwzględnieniu specyfiki zawodów w trakcie przygotowań. Poszerzając triathlonowe horyzonty łatwo natknąć się na uniwersalne prawidłowości dotyczące treningu, standardowe zasady i ogólne zalecenia. W sumie nic dziwnego, biorąc pod uwagę jak daleko od praktyki funkcjonuje wielu autorów książek czy twórców planów treningowych 🙂 Ale jest jeszcze druga strona medalu, na którą składają się między innymi charakterystyka trasy czy spodziewane warunki. Nieprzypadkowo kolarze walczący o jak najlepszy wynik na Tour de France spędzają długie tygodnie przygotowań objeżdżając kluczowe etapy wyścigu, związki sportowe nie żałują środków wydanych na rekonesans olimpijski, a zawodników Trinergy wybierających się na Hawaje często można spotkać w saunie 🙂 Temat traktujemy z perspektywy Age-Groupera, a nie kandydata do medalu olimpijskiego. Rozmawiamy między innymi o kwestiach treningowych, sprzętowych oraz logistycznych.

Listen to "02. Specyfika zawodów a przygotowania" on Spreaker.
 
Odcinek numer 3: pływanie w triathlonie to szalenie obszerne zagadnienie, w dodatku o nieco religijnym zabarwieniu. Poszczególne koncepcje treningowe mają często wyznawców, a prawie każda kwestia potrafi budzić kontrowersje... zresztą nawet prawa fizyki potrafią tutaj budzić kontrowersje :) W pierwszym podejściu do tematu skupiamy się na podstawach. Rozmawiamy przede wszystkim o specyfice pływania w triathlonie oraz o treningu Zawodników, którzy nauczyli się pływać w wieku dorosłym. 

Listen to "03. Pływanie w triathlonie" on Spreaker.

Kolejne audycje znajdziecie w zakładce Podcast na górze strony lub w popularnych aplikacjach podcastowych. Będziemy wdzięczny za subskrybcję kanału oraz 5-gwiazdkowe oceny :) Wszystkie uwagi, pytania lub wątpliwości proszę kierować na adres tomek@trinergy.pl. Zapraszamy!!!

Nasi partnerzy