Sezon jesiennych maratonów - Warszawa i Berlin oraz Puchar Świata i Europy w triathlonie - Alanya

Warszawa, Berlin, Alanya. Pierwszy weekend jesieni upłynął pod znakiem maratonów w stolicach Polski i Niemiec oraz zawodów Pucharu Świata i Europy w triathlonie w Turcji.  W Berlinie Kenijczyk Dennisa Kimetto pobił rekord świata w maratonie i jest pierwszym człowiekiem, który pokonał 42,195 km poniżej 2 godzin i 3 minut. Jego czas to 2:02:57. Reprezentanci TRINERGY TEAM startujący zarówno w Berlinie, jak i Warszawie też ustanowili kilka świetnych rekordów…  życiowych, a drużyna TRINERGY zajęła 5. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w maratonie.

P9280798

W Warszawie na starcie 36. PZU Maratonu Warszawskiego stanęło niespełna 7000 biegaczy, a wśród nich 13 reprezentantów TRINERGY. Cele były różne. Byli tacy, którzy debiutowali na tym dystansie, inni planowali pobiec poniżej 3 godzin, wielu chciało „zaatakować” rekordy życiowe lub po prostu maratońskim startem zamknąć sezon. Większość tych zamierzeń udało się zrealizować. Adrian Zarzecki został „trójkołamaczem”, „życiówek” było sporo, debiuty udane, a do tego w klasyfikacji drużynowej (w ramach Maratonu Warszawskiego rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Polski) zajęliśmy 5. miejsce z niewielką stratą do podium. Na wynik drużyny złożyło się pięć najlepszych czasów, w tym jednej kobiety. Dla TRINERGY „punktowali” Iza Kuczyńska, Adrian Zarzecki, Norbert Gulan, Kamil Nagórski i Piotr Maj. Adrian, jak wspomnieliśmy, pierwszy raz „złamał” 3h, Iza też pierwszy raz pobiegła poniżej 4h, a Norbert zdecydowanie poprawił rekord życiowy.

P9280810

IMG_0273
IMG_0263
IMG_0265

P9280848

Kto z różnych powodów nie chciał, bądź nie mógł wystartować w maratonie, mógł w tym roku pobiec w Warszawie na 5 km. „Bieg na piątkę” był imprezą towarzyszącą maratonowi, w której wystartowało ponad 3000 zawodników. Zwyciężył aktualny wicemistrz Europy w maratonie Yared Shegumo, a TRINERGY TEAM na tym dystansie reprezentowali Martyna Gadomska i Artur Kaliński.

Martyna Gadomska 00:26:45

W tym samym czasie, co Maraton Warszawski wystartował 41. BMW Berlin Marathon. Kolejny raz okazało się, że trasa w Berlinie nieprzypadkowo ma opinię najszybszej na świecie. Drugi rok z rzędu padł tu rekord świata w maratonie. Dla własnych potrzeb rekordowych zalety berlińskiej trasy wykorzystali też Magda Warzybok i Radomił Maślak. Oboje pobiegli swoje najszybsze maratony w życiu, a Magda po raz pierwszy pokonała barierę 4 godzin.

Wyniki naszych zawodników z Berlina:

Radomił Maślak 3:23:06
Sebastian Andrzejczyk 3:45:53
Magda Warzybok 3:54:09

IMG_0271

IMG_0272

Sezon jesiennych startów biegowych ruszył pełną parą, ale nasi zawodnicy kończą jeszcze sezon triathlonowy. W Alanyi w Turcji odbyły się zawody Pucharu Świata w triathlonie, w ramach którego rozegrano też finał Pucharu Europy Juniorów. W Pucharze Świata na dystansie olimpijskim, w rywalizacji „age grupersów”, wystartował Marcin Sowiński. W swojej kategorii zajął wysokie 9. miejsce. A rywali miał nie byle jakich. Wystarczy tylko wspomnieć, że w kategorii Marcina wygrał Dmitriy Gaag, były Mistrz Świata, czwarty zawodnik Igrzysk Olimpijskich i zwycięzca wielu zawodów Pucharu Świata, który był też…. zdyskwalifikowany za stosowanie EPO.

imię i nazwisko pływanie T1 rower T2 bieg meta
Marcin Sowiński 00:31:06 00:01:39 01:04:44 00:00:53 00:45:48 2:24:08

W rywalizacji juniorów Miłosz Sowiński zajął 19. miejsce, najwyższe z reprezentantów Polski.

Miłosz Sowiński 00:10:29 00:00:57 00:28:59 00:00:40 00:16:13 00:57:16