Szybki sierpień :)

Wbrew doniesieniom medialnym w sierpniu odbywają się zawody triathlonowe poza Gdynią :) W pierwszej połowie miesiąca można było się pościgać na trasach crosstriathlonowych. W dniu 7 sierpnia w Krakowie odbyła się inauguracyjna edycja Xterra Poland. Na starcie zameldowali się Kasia Czerwińska, Ola Sosnowska, Marcin Lipowski i Grzesiek Wierzbicki. Wszystkim dała w kość interwałowa trasa kolarska oraz cytat - "bieg z elementami wspinaczki". Paniom udało wedrzeć się na podium: Kasia wygrała dystans krótki, Ola zajęła trzecie miejsce w K30-34. Marcin wywalczył "najlepsze" czwarte miejsce w M30-34, Grzesiek był siódmy w M40-44. Tydzień później w Chorzowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Crosstriathlonie. Kasia Czerwińska i Jacek Tyczyński przywieźli ze Sląska srebrne medale - odpowiednio w kategorii Elity i U23. Gratulacje, świetna robota!!!

W Chodzieży rozegrano kolejne zawody z cyklu Volvo Triathlon Series. Nie mogło tam również zabraknąć reprezentantów Trinergy, którzy ścigali się - z powodzeniem - na wszystkich możliwych dystansach :) Oto uzyskane wyniki:

Wojtek Sońta 5:18

14114679_10208907014986866_1485714466_oKolejny weekend, 20-21 sierpnia to starty w Wolsztynie i Białymstoku. Podczas wolsztyńskich zawodów Polskaman nasi zawodnicy startowali na dystansach od olimpijskiego do pełnego Ironmana. W uzyskaniu życiowych czasów przeszkodziło zamieszanie na trasie pływackiej - na najdłuższym dystansie do nadrobienia było paręset metrów, zgubione miesiąc temu w Poznaniu :) Z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że Trinergy zdominowało rywalizację. Na dystansie IM triumfowała Aleksandra Sosnowska z czasem 10:04 oraz Marcin Lipowski z czasem 9:11!!! Na 1/2 IM jako pierwszy linię mety przekroczył Marcin Konieczny (4:18), a na dystansie olimpijskim drugie miejsce zajął Jacek Tyczyński (2:04). Ogromne gratulacje, fantastyczne wyniki!!!

W tym samym czasie w szwedzkim Kalmar na dystansie Ironman debiutował Konrad Stanoch. Konrad spędził na trasie 12 godzin i 56 minut, metę przekroczył z uśmiechem na twarzy i już zapisał się na kolejnego Ironmana w 2017 roku. That's the spirit!

Dzień później w Białymstoku odbył się finał ogólnopolskiego cyklu Elemental Triathlon Series. Nie zabrakło tam również reprezentantów Trinergy. Najszybszy z nich, Adrian Zarzecki, pokonał dystans olimpijski w 2h08’, co pozwoliło również stanąć na podium w kategorii wiekowej i obronić drugie miejsce w klasyfikacji generalnej! Wojciech Mądry przekroczył linię mety po 2h16’, Michał Paź po 2h24’.

Na trasy biegowe wrócił również Piotr Maj, który zameldował się na drugiej pozycji podczas 7-kilometrowego „Biegu po Zdrowie” rozgrywanego przy okazji Półmaratonu Wałbrzyskiego. Co przedstawia otrzymana statuetka - pozostaje zagadką :)
13996032_954737754637099_5174449184666524379_o

Ostatni weekend miesiąca rozpoczął się od startu Olgi Kowalskiej i Maćka Dowbora w Challenge Norway. Olga zajęła trzecie miejsce w kategorii PRO, stając na podium m.in. z Michelle Vesterby! Maciek startując z ciężkiego treningu do jesiennego Ironmana na Majorce wywalczył czwarte miejsce w swojej kategorii wiekowej. Swój skromny udział mieliśmy również w przygotowaniu sztafety TKKF NON IRON, która z dużą przewagą zwyciężyła w kategorii MIX :)

Niedziela to Ironman 70.3 w Zell-am-See oraz Volvo Triathlon Series w Mrągowie. Na wymagających trasach w Austrii litry potu zostawił Radek Serwiński, dla którego był to pierwszy start zagraniczny. Dystans 1/2 IM zajął Radkowi 4h59' i dał kwalifikację na Mistrzostwa Świata IM 70.3, które w przyszłym roku odbędą się w Chattanoodze - gratulacje!!! Rywalizacja podczas Volvo Triathlon Series w Mrągowie okazała się dla naszych podopiecznych niezwykle udana - aż szóstce udało się stanąć na podium! Mimo wymagającej trasy i warunków padło też kilka rekordów życiowych - gratujemy :) Oto uzyskane wyniki: