Wiosna zaczęła się w Warszawie - TRINERGY TEAM na Półmaratonie Warszawskim

„Wiosna zaczyna się w Warszawie” – to hasło Półmaratonu Warszawskiego, więc wiosnę możemy uznać za rozpoczętą. 11. Półmaraton Warszawski - to był dla TRINERGY TEAM bardzo dobry pómaraton. Był rekord naszej frekwencji w jednych zawodach – ponad siedemdziesięciu zawodników, było całe mnóstwo rekordów życiowych, było 29. wyników poniżej 1h 30’ i były miejsca na podium – drużynowo i indywidualnie.

P4031760

Czekaliśmy na to długo. Na dużych imprezach biegowych nasze drużyny często „ocierały się” o podium, kilka razy brakowało dosłownie sekund. Wreszcie wszystko „zagrało” tak, jak trzeba. A nawet lepiej. W klasyfikacji drużynowej półmaratonu bezapelacyjnie zwyciężył jeden z naszych teamów przed… kolejnym naszym teamem. Bezkonkurencyjni byli Olga Kowalska, Jacek Tyczyński, Adrian Zarzecki, Mateusz Stanicki i Kamil Nagórski, którzy „w cuglach” wygrali klasyfikację zespołową, a za nimi, na drugim miejscu,  pod szyldem Triathlon Series Team/Trinergy byli Ola Sosnowska, Marcin Konieczny, Marcin Lipowski i Piotr Szrajner. W pierwszej dziesiątce, na 9. miejscu, była jeszcze jedna nasza drużyna (Karolina Ubysz, Tomasz Jurkowski, Jarek Rybitwa i Artur Zawadzki).

Indywidualnie najlepiej z naszych pobiegł Jacek Tyczyński, któremu czas 1:13:44 dał 33. miejsce w klasyfikacji generalnej. Niezawodny, jak zwykle zresztą, był też Marcin Konieczny, który z czasem 1:14:21 zajął drugie miejsce w kategorii M-40. Do tego w klasyfikacji prawników Karolina Ubysz była najlepsza wśród kobiet, a Marcin Konieczny wśród mężczyzn.

W tym roku w ramach półmaratonu były też mistrzostwa w podbiegu, czyli w najszybszym pokonaniu 400-metrowego wzniesienia na ul. Belwederskiej, na 19-tym kilometrze trasy. Tu też nasi zawodnicy uplasowali się w czołówce. Piotr Maj był na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej, a Olga Kowalska na 8. miejscu wśród kobiet.