Algarve Open Camp 2017

Z przyjemnością zapraszamy na otwarty obóz triathlonowy, który odbędzie się w dniach 13.02 – 5.03 w portugalskiej miejscowości Vila Real de Santo Antonio (VRSA).

Co oznacza otwarty obóz triathlonowy?
„Open camp” to formuła pozwalająca przyjechać na obóz w dowolnym terminie w wyżej wymienionych widełkach czasowych. Może to być przedłużony weekend, może to być tydzień, mogą to być dwa tygodnie. Sami decydujecie kiedy chcecie nas odwiedzić i na jak długo zostaniecie – oczywiście w ramach wolnych miejsc.

Przez cały czas trwania obozu trenerzy są do Waszej dyspozycji. Prowadzimy od jednej do trzech sesji treningowych dziennie, pokazujemy Wam najlepsze trasy biegowe i kolarskie w okolicy, spotykamy się na wykładach, mamy czas na indywidualne konsultacje, wspólne wyjścia na kawę i głupie sesje zdjęciowe :)
Esencją są wspólne zorganizowane zajęcia triathlonowe i okołotriathlonowe. Ze względu na elastyczną formułę nie mamy sztywno ustalonych przelotów i noclegów - ale oczywiście służymy radą i sugestiami.

Dlaczego Portugalia, Algarve i VRSA?
Przede wszystkim rewelacyjne warunki do treningu triathlonowego. Do naszej dyspozycji będzie rozbudowany kompleks sportowy, będący akredytowanym Narodowym Centrum Przygotowań Olimpijskich oraz oficjalnym centrum treningowym wykorzystywanym podczas EURO 2004. W jego skład wchodzą m.in. pływalnia olimpijska, pływalnia 25metrowa, baseny do aquajoggingu, stadion lekkoatletyczny, siłownia oraz sekcja odnowy biologicznej.

Okoliczne trasy kolarskie zapewniają wszystko, czego potrzebują triathloniści na każdym poziomie zaawansowania – od płaskich szos wzdłuż oceanu czy rzeki Gwadiana, przez tereny pofałdowane, po bardziej wymagające podjazdy w głębi lądu. Wspólnym mianownikiem jest minimalny ruch samochodowy oraz atrakcyjne widoki.

Okolice VRSA to również fantastyczne tereny do treningu biegowego. Miejscowość otoczona jest piniowymi lasami pełnymi pofałdowanych ścieżek, a do szybkich treningów poza tartanowym stadionem mamy wyłączone dla ruchu samochodowego płaskie i asfaltowe odcinki przeznaczone wyłącznie dla ruchu pieszego i rowerowego. Warunki od lat wykorzystują lekkoatleci z całego świata, przyjeżdżający tu na obozy klimatyczne i szykujący się do największych imprez.

Kolejnym plusem jest klimat – i pogoda, i atmosfera :) Na przełomie lutego i marca możemy liczyć na dużą ilość słońca i temperatury w okolicy 15 stopni Celsjusza. Vila Real to małe, nieco senne i urokliwe miasteczko położone nad samym oceanem. Jest gdzie zjeść świeżą rybę, wypić dobrą kawę czy piwo.Dla kogo?
Niezależnie, czy jesteś doświadczonym zawodnikiem, czy dopiero przygotowujesz się do pierwszego startu w triathlonie, obóz będzie dla Ciebie wartościowym przeżyciem. Kameralna grupa oraz stała obecność trenerów pozwoli dopasować trening do indywidualnych potrzeb i możliwości zawodników. Wszystkie zajęcia będą się odbywać przynajmniej na dwóch poziomach zaawansowania. Jednak jeśli dopiero co oderwałeś się od biurka przyjazd nie jest dobrym pomysłem. Powinieneś poświęcić trochę czasu na zbudowanie kondycji i poprawę umiejętności technicznych jazdy na rowerze. Potrafisz przebiec 10 kilometrów poniżej 50' i przejechać 40km w około 90' lub szybciej? Czekamy na Ciebie :-)

Z kim?
W czasie trwania obozu do dyspozycji zawodników będą trenerzy Olga i Tomek Kowalscy.

400_460_smart_original_99_nscxacOlga w umiejętny sposób łączy bogate doświadczenie zawodnicze z codzienną pracą trenera. Z wykształcenia jest fizjoterapeutką, ukończyła Wydział Rehabilitacji AWF w Warszawie. W ramach indywidualnej opieki trenerskiej prowadzi age-grouperów na zróżnicowanym poziomie sportowym – od początkujących do łapiących sloty na Mistrzostwa Świata. Sama jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski oraz uczestniczką Mistrzostw Świata Ironman na Hawajach. Swoją wiedzą dzieli się m.in. na łamach miesięcznika "Bieganie".

400_460_smart_original_99_wrkrvrTomek wpółpracuje zarówno z zawodnikami wyczynowymi, jak i ambitnymi age-grouperami. Jego podopieczni wywalczyli parędziesiąt medali Mistrzostw Polski na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych, zdobywali kwalifikacje na MŚ Ironman na Hawajach i MŚ Ironman 70.3 oraz wielokrotnie reprezentowali Polskę na arenie międzynarodowej w zawodach ITU. W ostatnich latach możecie go spotkać na trasach crosstriathlonów - brał udział w Mistrzostwach Świata i Europy, w swojej kategorii wiekowej triumfował na zawodach z cyklu XTERRA i zdobywał medale Mistrzostw Polski. Od 2015 pracuje jako szkoleniowiec w Polskim Związku Triathlonu, obecnie jako trener główny i koordynator szkolenia olimpijskiego.

Jak wygląda program obozu?
Codziennie będziemy wykonywać od jednego do trzech treningów, które postaramy się dostosować do możliwości zawodników. Poza wspólnymi zajęciami pod okiem trenerów odbędą się indywidualne konsultacje z każdym uczestnikiem obozu oraz zajęcia teoretyczne, podczas których przekażemy solidną dawkę triathlonowego know-how. W każdym tygodniu planujemy trzy do czterech sesji pływackich, kolarskich i biegowych.
 
Przykładowe plany dnia:
#1
8:00-9:30 Trening pływacki
12:00-14:00 Trening łączony: zakładka rowerowo-biegowa

#2
10.00-14.00 Trening kolarski
18:00 Regeneracyjne rozpływanie i odnowa biologiczna
20:30 Wykład – „Periodyzacja treningu u triathlonisty-amatora”
 


Oferta obejmuje:
- profesjonalną opiekę trenerską,
- uczestnictwo w zajęciach sportowych oraz teoretycznych przygotowanych przez kadrę trenerską,
- opłaty za wstęp na obiekty sportowe,
- gadżet dla każdego uczestnika, przygotowany ze wsparciem partnerów TRINERGY.

Koszty:
Koszt obozu wynosi 500 złotych za 7 dni oraz dodatkowe 80zł za każdy kolejny dzień. Przykładowo udział 10-dniowy to 500 + 3x80 = 740 zł. Dwa tygodnie to okrągłe 1000 zł. Opłaty za przeloty i zakwaterowanie zawodnicy regulują dodatkowo i samodzielnie.

Jak w praktyce wygląda logistyka?
Trzy najbliższe lotniska to Faro, Sevilla i Lizbona. Obsługuje je m.in. portugalski TAP oraz Wizzair i Ryanair. Większość ofert hotelowych obejmują również transfery. Pod drzwi hotelu dojedziecie z Faro w około 30', z Sewilli w około 90', podróż z Lizbony zajmuje od 2h30' do 3h.

Na miejscu jest szeroki wybór noclegów w praktycznie każdym standardzie - od hosteli i apartamentów, przez rodzinne pensjonaty po czterogwiazdkowe hotele. Wszystko można sobie przeklikać na booking.com lub na AirBnB, mamy też swoje sugestie - wystarczy zapytać mailowo.

W pobliskim Monte Gordo działa wypożyczalnia rowerrów Turfortes, można też skorzystać z usług East Algarve Bike Hire. Na Cervelo P5 nie ma co liczyć, ale na przyzwoity rower szosowy jak najbardziej. 

Zapisy
Pierwszym krokiem jest wypełnienie podlinkowanego formularza. Następnie wystarczy poczekać na kontakt z naszej strony - potwierdzimy dostępność zadeklarowanych przez Was terminów, podeślemy regulaminy oraz szczegóły dotyczące płatności. Ilość miejsc jest oczywiście ograniczona :)

Na pytania i wątpliwości odpowie Tomek Kowalski - tomek@trinergy.pl, tel.: 601 685 816.

Road-Cycling-Algarve-pro-cyclists
 

Nasi partnerzy