Wicemistrzostwo Europy, udane starty w GIT w Radkowie i pech na IRONMAN 70.3 Aarhus

Mamy Wicemistrza Europy! Kamil Magott zdobył srebrny medal w kategorii wiekowej 18-19 na Mistrzostwach Europy w triathlonie rozegranych w ostatni weekend w Kitzbuhel. Rywalizacja w grupach wiekowych odbywała się na dystansie olimpijskim, wynik Kamila 2:19:17 pozwolił stanąć mu na drugim stopniu podium. W Austrii startowali również Miłosz Sowiński w rywalizacji juniorów i Marcin Sowiński w kategorii wiekowej 45-49.

Wyniki naszych zawodników z Kitzbuhel:
 
Miłosz Sowiński – 1:01:07
Kamil Magott – 2:19:17 – 2. miejsce w kategorii wiekowej
Marcin Sowiński – 2:38:04
 
 
 
 

W Radkowie odbyły się kolejne zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon. To najbardziej wymagająca trasa w całym cyklu. Strome podjazdy i kręte zjazdy na trasie kolarskiej oraz podbiegi na trasie biegowej, na których część zawodników przechodziła do marszu – nieprzypadkowo zawody w Radkowie są nazywane etapem górskim cyklu. Mimo tych trudności bardzo dobre wyniki uzyskały nasze Panie. Olga Ziętek (na liście z oficjalnymi wynikami figuruje już jako Kowalska) zajęła 4. miejsce w rywalizacji kobiet i była 3. w kategorii wiekowej. Natomiast Iza Kuczyńska stanęła na drugim stopniu podium w swojej kategorii wiekowej.

Wyniki naszych zawodników z Radkowa:
 
Olga Kowalska (Ziętek) – 2:40:49 – 4. miejsce open, 3. miejsce w kategorii wiekowej
Tomasz Prosiński – 2:57:13
Iza Kuczyńska – 3:38:07 – 2. miejsce w kategorii wiekowej
 

 


Lubomir Lubas jechał do Danii na zawody IRONMAN 70.3 w Aarhus, żeby walczyć o slota na Mistrzostwa Świata. Niestety plany pokrzyżowała dyskwalifikacja na etapie rowerowym. Tak na swoim profilu na Facebooku opisał sytuację Lubomir: „… zaliczyłem pierwszą w życiu frajerską dyskwalifikację. Około 80 kilometra trasy kolarskiej, na długim, prostym, ale wąskim zjeździe wyprzedzałem innych uczestników w sposób niebezpieczny, czyli z dużą separacją, przekraczając oś jezdni. Za przekroczenie tejże osi dostałem czerwoną kartkę.”
Lubomirowi życzymy więcej szczęścia i szerszych tras w następnych startach.
 
W Karkonoszach odbyła się pierwsza edycja Triathlonu Karkonoskiego, nazywanego również KarkonoszMan. Zawodnicy rywalizowali na trasie, która rozpoczynała się 2,5 kilometrowym odcinkiem pływackim w wodach zalewu u stóp zamku Czocha, następnie etap kolarski rozgrywany był w ruchu otwartym po górskich karkonoskich szosach, a na koniec organizatorzy przewidzieli 21 kilometrowy podbieg z Karpacza na szczyt Śnieżki. Biorąc to pod uwagę, a także warunki atmosferyczne, jakie panowały w sobotę w Karkonoszach (na Śnieżce temperatura odczuwalna była bliska zera i siąpił deszcz) było to wyzwanie dla prawdziwych „twardzieli”.

Wyniki naszych zawodników w  I Triathlonie Karkonoskim:
 
Grzegorz Wierzbicki – 6:30:53
Paweł Zapałowski – 7:00:05
Michał Dukaczewski – 7:23:46

Reprezentantów Trinergy nie zabrakło również na Triathlon Kołobrzeg. Kuba Bielecki na dystansie krótkim z wynikiem 2:15:55 zajął 12. miejsce i był 4. w kategorii wiekowej, a Eryk Rokita zakończył rywalizację z wynikiem 2:38:48.

A że, jak często podkreślamy, ludzie związani z Trinergy nie tylko triathlonem żyją, to można ich znaleźć na listach startowych zawodów w innych dyscyplinach. W Górach Wałbrzyskich w ostatni piątek wystartowała 26 "Sudecka Setka" - jeden z najstarszych górskich ultramaratonów w Polsce. Rozgrywana jest na trzech dystansach (42 km, 72 km i 100 km), w nocy (start wszystkich dystansów o 22.00) i w trudnym, górzystym terenie. Piotr Maj zajął czwarte miejsce open na dystansie 72 kilometrów z wynikiem 7:45:56.

Bartek Łuczak natomiast udowodnił, że triathlonista może doskonale sprawdzić się w sporcie zespołowym. Razem z drużyną AZS UW wywalczył Wicemistrzostwo Polski Uniwersytetów na Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej.

 


Nasi partnerzy