Tomasz Kowalski

trener

Tomek ukończył SGH oraz AWF w Warszawie. Pierwsze kroki w sporcie wyczynowym stawiał w Warszawskim Klubie Kolarskim, gdzie ścigał się w kategoriach juniorskich. Pasją do triathlonu zaraził się na studiach i do dzisiaj nie może się wyleczyć. Jako zawodnik specjalizował się w crosstriathlonie - brał udział w Mistrzostwach Świata i Europy, triumfował w swojej kategorii wiekowej na zawodach z cyklu XTERRA.

Jako trener triathlonu pracuje od 2009 roku. Współpracuje zarówno z zawodnikami wyczynowymi, jak i amatorami. Wśród podopiecznych Tomka znajdują się ambitni Age-Grouperzy o różnym poziomie zaawansowania oraz zawodnicy Elity - uczestnicy Mistrzostw Świata i Europy na dystansie olimpijskim oraz zawodnicy kategorii PRO na dystansie długim. Właśnie pod jego skrzydłami po raz pierwszy w historii Polak wygrał zawody z cyklu Ironman (Michał Podsiadłowski), stanął na najwyższym stopniu podium na Hawajach (Marcin Konieczny) czy zakwalifikował się na połówkowe Mistrzostwa Świata w kategorii PRO (Miłosz Sowiński). W ostatnich latach jego podopieczni zdobyli łącznie ponad 100 slotów na Mistrzostwa Świata Ironman i Ironman 70.3 oraz ponad 100 medali Mistrzostw Polski, zarówno w klasyfikacji PRO, jak i w kategoriach wiekowych.

Od 2010 roku stały współpracownik Miesięcznika "Bieganie", od 2013 roku stały współpracownik Magazynu "Triathlon", w latach 2015-2016 trener główny Kadry Narodowej i koordynator szkolenia olimpijskiego w Polskim Związku Triathlonu. 

Nasi partnerzy