Tomasz Kowalski

trener

Tomek ukończył SGH oraz AWF w Warszawie. Pierwsze kroki w sporcie wyczynowym stawiał w Warszawskim Klubie Kolarskim, gdzie ścigał się w kategoriach juniorskich. Pasją do triathlonu zaraził się na studiach i do dzisiaj nie może się wyleczyć. Jako zawodnik specjalizował się w crosstriathlonie - brał udział w Mistrzostwach Świata i Europy, triumfował w swojej kategorii wiekowej na zawodach z cyklu XTERRA.

Jako trener triathlonu pracuje od 2009 roku. Współpracuje zarówno z zawodnikami wyczynowymi, jak i amatorami. Wśród podopiecznych Tomka znajdują się ambitni amatorzy o różnym poziomie zaawansowania (od początkujących do zawodników z życiówkami poniżej 9h na dystansie IM) oraz zawodnicy Elity - uczestnicy Mistrzostw Świata i Europy na dystansie olimpijskim oraz zawodnicy kategorii PRO na dystansie długim. 

Od 2010 roku stały współpracownik Miesięcznika "Bieganie", od 2013 roku stały współpracownik Magazynu "Triathlon", w latach 2015-2016 trener główny i koordynator szkolenia olimpijskiego w Polskim Związku Triathlonu.
 


Nasi partnerzy